František Pospíšil

Na svých stránkách popisuji cesty, kterými jsem došel k zamýšleným cílům. Cíle se občas během cesty změnily.

ElektronikaLaboratorní zdroj

Laboratorní zdroj – 14. mechanická konstrukce

Michal pro svoji konstrukci použil kupovanou skříňku, já se rozhodl využít svých možností a skříňku jsem navrhl tak, aby bylo možné jednotlivé díly vyrobit z ocelového plechu tloušťky 1mm.

Při kresení v Inventoru jsem se zaměřil na využití možností chladičů, které jsem měl k dispozici. Chladiče mají podélné žebrování, proto mi připadalo užitečné, umístit je do tunelů, na jejiž konci jsou ventilátory. Aby skříňka nebyla příliš široká, dal jsem slave moduly zdroje nad toroidní transformátory. Při modelování jsem ověřil, že všechny součástky mají dostatek místa.

laboratorni zdroj - inventor

Plechové díly jsou řezány polovodičovým laserem, ohýbány na ohraňovacím lise a nakonec nalakovány.

A tady už je počátek montáže. Na dno skříňky jsem přišrouboval toroidní transformátory, pomocný zdroj 12V a destičku s relé, které zapínají silové obvody ve zdroji. Na zadní stěnu jsou umístěny ventilátory a pojistková pouzdra.

Tady je osazen první modul zdroje.

Smontovaná skříňka

12 komentářů: „Laboratorní zdroj – 14. mechanická konstrukce

 • I visited various blogs except the audio quality
  for audio songvs existying at this site
  is genuinely excellent.

  Reagovat
  • Dobrý den, schémata, desky i program do procesorů pošlu, pokud potvrdíte, že jste schopen podle dokumentace zařízení sestavit, modifikovat program podle Vámi provedené kalibrace, programy nahrát do procesorů a potom na svetelektro.com, nebo jiném webu prezentovat Vaši konstrukci včetně zkušeností, které během stavby získáte. Děkuji. S pozdravem, F.Pospíšil

   Reagovat
   • Dobrý den,

    Mockrát děkuji za vaší ochotu. Svoje zkušenosti s elektronikou a mikropočítači od firmy AVR mám Primárně mi jde o hardwarové řešení výkonové části Software bych si upravil na míru mým potřebám protože mám v plánu na řídící desku místo procesoru ATxmega využít ARM procesor od firmy STM Electronics . Prezentací konstrukce nemohu slíbit protože moje čeština je na ne moc dobré úrovni ale mohl bych se o to pokusit.

    Děkuji Tomáš Hrubý

    Reagovat
 • Dobrý den, mohl bych též poprosit o zaslání schémat a desek včetně programů v elektronické podobě na novoja1@gmail.com ?
  S pozdravem
  Jakub Novotný

  Reagovat
 • Gratuluji k práci .. excelentní … byste mohli být schopni poskytnout zdrojový kód společně s schématy a desky v elektronickém formátu pro poštu fefeubattaglia@gmail.com Chtěl bych se pokusit předat projekt ARM procesoru …. Jsem velmi spokojen

  Reagovat
 • Congratulations on your work .. excellent… you might be able to provide source code along with schemas and boards in electronic format for mail fefeubattaglia@gmail.com I would like to try to pass the ARM processor project…. I am very satisfied

  Reagovat
 • Dobrý den, byla by možné Vás požádat o zaslání dokumentace ke zdroji? V současné době pracuji na zdroji na stejném principu, i když jednodušším, a zvažuji náhradu 20×04 displeje za grafický. Věřím, že v tom bych se mohl od Vás mnohé insirovat a naučit.

  Můj mail knedla.miroslav@gmail.com

  V každém případě děkuji za skvělou prezentaci návrhu!

  Reagovat
 • Dobry den pan Pospíšil. Uz dlhsie uvazujem ze si zaobstaram laboratorny zdroj a vaham ci si ho jednoducho iba kupim alebo si ho vyrobim a vas projekt ma vcelku zaujal hlavne tym displejom a celkovou konstrukciou ktora je velmi dobre a precizne zvladnutá. Mohol by som vas teda velmi pekne poprosit o dokumentaciu rad by som si ho postavil aj ja :) Dakujem a ostavam s pozdravom :) Valášek

  Reagovat
 • prosím pokud možno schéma, pcb a hex source lab na atxmega 128.
  Jsem začátečník a chci tento projekt vyzkoušet. Děkuji
  Je to velmi zajímavý projekt se snadno obstaranými komponenty. Jsem z Rumunska. Děkuji ještě jednou.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *